Sportovní vyžití v obci

Víceúčelové hřiště

Hřiště má umělý povrch a nachází se vedle objektu RZ Laguna. Do provozu bylo uvedeno 1. června 2015 a je určeno především pro kolektivní míčové sporty, jako volejbal, basketbal, tenis a minikopanou. Vybavení v podobě sítí, branek a košů je návštěvníkům k dispozici. Hřiště je určeno pro širokou veřejnost zcela zdarma dle provozního řádu.

Provozní doba:

Denně 8.00 - 22.00 hod

Správce hřiště:

Milan Galia, Pasohlávky 155

Objednávky telefonicky na tel. čísle:

+420 776 866 548

Provozní řád

Fotogalerie

Fitness

Nachází se v prostoru kabin u fotbalového hřiště. Návštěvníci zde najdou například běhací pás, činky, boxovací pytel, rotoped a další posilovací stroje.

Provozní doba:

Úterý 17.00 - 20.00 hod
Čtvrtek 17.00 - 20.00 hod

V jiných dnech možnost po telefonické domluvě. Poplatek je 20 Kč / 1 hodina cvičení.

Správce fitness:

Antonín Pokorný

Kontakt:

+420 731 014 190

Provozní řád

Fotogalerie

Venkovní fitparky

Fitparky byly v obci otevřeny v roce 2014. První z nich se nachází v prostoru u kabin na fotbalovém hřišti a obsahuje celkem jedenáct různých posilovacích strojů. Druhý se nachází nedaleko Přístaviště Pasohlávky. Zde je k dispozici pět cvičebních strojů. Parky jsou vybaveny stroji, jako například kormidlo, brusle, váha, twist a další. V roce 2016 byly oba fitparky doplněny o cvičební prvky určené pro děti. Stroje jsou určeny pro širokou veřejnost zcela zdarma a k dispozici jsou celoročně.

Dětské hřiště

Nudit se u nás nebudou ani ti nejmenší. Pro ně je určeno dětské hřiště uprostřed sídliště s nejrůznějšími hracími prvky, jako jsou houpačky, klouzačky, kolotoč a různé prolézačky.

Promenáda

Promenáda spojující obec Pasohlávky s kempem ATC Merkur a lagunami Horní Novomlýnské nádrže byla vybudována v letech 2004 - 2009. Měří celkem 1,7 km a je určena pro pěší, cyklisty a in-line bruslaře. Promenáda je nejen nejkratším a bezpečným spojením mezi obcí, kempem a Aqualandem Moravia, ale současně je také velmi atraktivním místem pro vycházky a odpočinek. Je součástí několika cyklotras a cyklostezek (např. Brno - Vídeň) a dostanete se po ní také k naučné stezce Věstonická nádrž nebo přírodní rezervaci Betlém. Promenáda má noční osvětlení, odpočinková místa s lavičkami a další vybavení pro pěší i cyklisty.