Laa an der Thaya

Laa an der Thaya

Tohle malebné městečko leží v Dolním Rakousku (Weinviertel) a u nás je známé a hojně navštěvované zejména kvůli termálním lázním, které zde najdeme. Vzdálenost od Pasohlávek je 28,5 km.

Velkým turistickým lákadlem jsou i zvyky a tradice, které se tu prostřednictvím nejrůznějších akcí stále zachovávají, a to po celý rok. V každém ročním období se tu koná alespoň jedna slavnost. Během Velikonoc můžete navštívit "Velikonoční Ostergrean" ve sklepních uličkách, v létě se tu zase koná již tradiční "Cibulová slavnost" a na podzim nechybí "Bouřlivá dýňová slavnost". V zimním období můžete navštívit "Mikulášský průvod" nebo tradiční Vánoční trhy v romantických sklepních uličkách. 

Na své si zde přijdou i milovníci aktivního odpočinku. Celý region je protkán turistickými naučnými stezkami a také cyklotrasami. Dokonalou atmosféru vinařské oblasti dokreslují i četné sklepní uličky, jichž je v okolí hned několik. Zde se také konají tematické události, a to od dubna až do prosince.

Jak už bylo řečeno, asi největším lákadlem pro návštěvníky jsou termální lázně, které obsahují vnitřní i venkovní bazény s termální vodou. Oblíbenou atrakcí je venkovní bazén se slanou vodou, kde hraje i podvodní hudba. Těšit se můžete i na tobogán, který měří 90 metrů a vede i venkovními prostorami. Nechybí ani dětský koutek pro nejmenší, restaurace a také termální kino. Součástí komplexu je i wellness zóna.

Turistické cíle v Laa a okolí:

  • Vlastivědné muzeum Thayaland
  • Muzeum kočárů
  • Zámecké muzeum na zámku Loosdosrf
  • Zřícenina Falkenstein
  • Muzeum Křtitele v prostorách zříceniny hradu Falkenstein
  • Vesnické muzeum ve "Starém šrotovém mlýně" ve vesnici Zwingendorf
  • Zřícenina hradu Staatz a "Skalní jeviště" Staatz

Více informací poskytuje Turistické informační centrum Laa a okolí, a to i v češtině. Další informace o Laa an der Thaya najdete na www.landmlaa.at

Fotografie: © Land um Laa