Dětský den s Římany

25.06.2022

Dětský den s Římany

DĚTSKÝ DEN S ŘÍMANY

KDY:   25. 6. 2022, 10.00 - 17.00 hod.

KDE:   Mušov - Brána do Římské říše

Již příští sobotu se v archeologickém návštěvnickém centru Mušov - Brána do Římské říše koná zábavný DĚTSKÝ DEN s ŘÍMANY a VIDA science centrum , v rámci nějž projdou naši malí legionáři výcvikem, nahlédnou pod pokličku antickým technologiím, ale také si na vlastní kůži vyzkoušejí moderní pokusy.

Společně se zkušenými lektory z VIDA science centrum prozkoumají kouzlo aquaduktů a mostů, které hrály zásadní roli i v Římské říši. Zjistí, jak se liší stabilita různých typů mostů a kde jsou jejich nejslabší místa. Pokusí se postavit obloukový a Leonardův most a na závěr můžou rozluštit několik hlavolamů a rébusů.

Občerstvení inspirované starověkou ŘÍMSKOU KUCHYNÍ zajišťuje i nyní skvělý tým Jana Radiměřská medovina Včelka . Prvních 200 dětí obdrží ke vstupence VOLNÝ VSTUP do VIDA science centrum! Každý malý legionář získá po splnění úkolů na jednotlivých stanovištích ODMĚNU.

Najdete nás naproti vstupu do Aqualandu Moravia u Pasohlávek, kde můžete zdarma zaparkovat (stačí přinést na naši recepci parkovací lístek) nebo se sem dopravit pravidelnou linkou veřejné dopravy, zastávka je asi 150 m od nás!

Staň se na den římským legionářem i TY a zažij neopakovatelné.

Menší shrnutí závěrem:

 
  • ŘÍMŠTÍ LEGIONÁŘI
  • STÁNEK VIDA! SCIENCE CENTRA
  • VOJENSKÝ VÝCVIK
  • STAVĚNÍ MOSTŮ A AQUADUKTŮ
  • STANOVIŠTĚ S ÚKOLY
  • HLAVOLAMY, RÉBUSY