Dětský den s Římany 25. 6. 2022

08.06.2022

Dětský den s Římany 25. 6. 2022

DĚTSKÝ DEN S ŘÍMANY

KDY:   25. 6. 2022, 10.00 - 17.00 hod.

KDE:   Mušov - Brána do Římské říše

Již příští sobotu se v archeologickém návštěvnickém centru Mušov - Brána do Římské říše koná zábavný DĚTSKÝ DEN s ŘÍMANY a VIDA science centrum, v rámci nějž projdou naši malí legionáři výcvikem, nahlédnou pod pokličku antickým technologiím, ale také si na vlastní kůži vyzkoušejí moderní pokusy.

Společně se zkušenými lektory z VIDA science centrum prozkoumají kouzlo aquaduktů a mostů, které hrály zásadní roli i v Římské říši. Zjistí, jak se liší stabilita různých typů mostů a kde jsou jejich nejslabší místa. Pokusí se postavit obloukový a Leonardův most a na závěr můžou rozluštit několik hlavolamů a rébusů.

Občerstvení inspirované starověkou ŘÍMSKOU KUCHYNÍ zajišťuje i nyní skvělý tým Jana Radiměřská medovina Včelka. Prvních 200 dětí obdrží ke vstupence VOLNÝ VSTUP do VIDA science centrum! Každý malý legionář získá po splnění úkolů na jednotlivých stanovištích ODMĚNU.

Najdete nás naproti vstupu do Aqualandu Moravia u Pasohlávek, kde můžete zdarma zaparkovat (stačí přinést na naši recepci parkovací lístek) nebo se sem dopravit pravidelnou linkou veřejné dopravy, zastávka je asi 150 m od nás!

Staň se na den římským legionářem i TY a zažij neopakovatelné.

Menší shrnutí závěrem:

 
  • ŘÍMŠTÍ LEGIONÁŘI
  • STÁNEK VIDA! SCIENCE CENTRA
  • VOJENSKÝ VÝCVIK
  • STAVĚNÍ MOSTŮ A AQUADUKTŮ
  • STANOVIŠTĚ S ÚKOLY
  • HLAVOLAMY, RÉBUSY