Pasohlávky
Kontakt

Turista

Naučná stezka Věstonická nádrž

Vede kolem střední Novomlýnské nádrže, která je významnou ptačí rezervací. Stezka obsahuje šest informačních tabulí, kde návštěvníci získají informace o ptácích a rybách Novomlýnských nádrží, o zaniklé obci Mušov nebo o obnově lužní krajiny. Celková délka stezky je 16 km.
Stezka začíná u ATC Merkur Pasohlávky, dále pokračuje k přírodní památce Betlém (uměle založený mokřad, hnízdiště kachen a hus a místo rozmnožování obojživelníků). Trasa dále vede k přírodní památce Dolní Mušovský luh, což je zbytek přirozeného lužního lesa na soutoku Jihlavy a Svratky. Dalším bodem trasy je hráz Strachotínského rybníka a pak obec Dolní Věstonice, kde se nachází expozice "Věk lovců a mamutů", která podává přehled poznatků z archeologických nalezišť ze starší doby kamenné. Poslední zastávkou na trase je areál Rybníkářství Pohořelice, kde jsou uvedeny informace o rybách žijících v Novomlýnských nádržích.
Stezku můžete absolvovat na kole i pěšky.

Fotogalerie:


Zažijte Moravu Kometa Krizport Czechpoint Česká obec Přijeďte zažít Mikulovsko! Regionální informační portál Pohořelicko Inteligentní systém nakládání s odpady Povodňový plán obce Moravské vinařské stezky Jihomoravský kraj Mapový podklad obce Pasohlávky